Do dvanásteho ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky sa mohli školy a školské zariadenia Slovenska zapojiť aktivitami od 7. septembra do 1. decembra 2018.

SPRÁVA pre Červené stužky 2018

DECEMBER 2018

1.12.2018 ukončenie prihlásenia sa do kampane Červené stužky

Prosíme školy a školské zariadenia, ktoré sa prihlásili do kampane v predchádzajúcich ročníkoch, o nové prihlásenie sa prostredníctvom prihlášky do 1. 12. 2018. Ďakujeme.

► Prihlasovanie ukončené. Ďakujeme.

1.december – Svetový deň boja proti AIDS – podpora kampane Červené stužky nosením červených stužiek

Červená stužka symbolizuje solidaritu v boji proti chorobe AIDS. Stužku navrhli členovia dobročinnej organizácie Visual AIDS v New Yorku v roku 1991 ako spomienku na tých, ktorí už tejto chorobe podľahli. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Červené stužky odporúčame nosiť v čase od 26.novembra 2018 do 1.decembra 2018.

1. 12. 2018 vyvrcholenie dvanásteho ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky – Deň boja proti AIDS na Gymnáziu sv. Františka v Žiline

Deň boja proti AIDS na Gymnáziu sv. Františka v Žiline.

Vyhodnotenie súťaže „Správa pre Červené stužky“

Súťaž je určená pre školy a školské zariadenia Slovenska, ktoré zašlú správu o priebehu kampane do 5.12.2018. Vyhodnotenie súťaže bude do 19.12.2018 na webovej stránke kampane. Odmena bude zaslaná poštou.

Podmienky  a plagát (PDF)

Vyhodnotenie súťaže TU

Kampaň Červené stužky v médiách

Kampaň Červené stužky pozýva školy a školské zariadenia, aby informovali im dostupné médiá (webové stránky škôl, školské a mládežnícke časopisy, Učiteľské noviny, regionálne noviny …) o priebehu kampane v ich škole alebo školskom zariadení, a to tvorbou a zasielaním a propagačných článkov.

Učiteľské noviny TU

Žilinak TU

tkkbs TU

Rádio Lumen TU

Ďalšie médiá – webové stránky zapojených škôl a školských zariadení a ich príspevky do ďalších médií

Web mesta Žiliny TU

Správy zo škôl

Ak ste tak ešte nezaslali správu, môžete tak urobiť prostredníctvom webového formulára alebo cez email kampane. Predĺžili sme termín do 31.12.2018. Dajte o svojich aktivitách vedieť. Ďakujeme. 

Hodnotiaca a finančná správa o priebehu kampane Červené stužky 2018

Organizátor kampane pripravil vyhodnotenie kampane:

HODNOTIACA SPRÁVA kampane Červené stužky 2018 TU

FINANČNÁ  SPRÁVA kampane Červené stužky 2018 TU